+48459568844

Illustration

Dostawa UPS Express

Uzyskaj do 75% zniżki na dostawę ekspresową na cały świat.
Dostawa do USA w ciągu 2 dni, do Australii i Ameryki Południowej w ciągu 3 dni.

UPS Express – szybka dostawa adresowa pod drzwi kupującego w innym kraju. Korzystna dla tych, którzy potrzebują wysłać towar w jak najkrótszym czasie po niskiej cenie.
Przeczytaj informacje przed wysłaniem i postępuj zgodnie ze wszystkimi instrukcjami:

1. Podaj prawidłową wagę i wymiary. Jeśli waga lub wymiary zostaną podane zaniżone, za dodatkową opłatą przesyłki zostaną zwrócone, gdzie będą czekać na ponowne wydanie dokumentów. Konieczne jest zmierzenie opakowania w najbardziej wystających punktach.
2. Dobrze zapakuj przesyłkę. Właściwe opakowanie jest obowiązkiem nadawcy i zwiększa szanse na to, że przesyłka dotrze do kupującego w stanie nienaruszonym i nieuszkodzonym.
3. W opisie produktu prosimy NIE pisać "prezent, upominek“.
4. Ostrzegamy, że przy wysyłce należy podać wyłącznie prawdziwe i pełne informacje o ładunku, aby nie było opóźnień w rejestracji. W przypadku nieprawidłowego wskazania zawatrości, Twoja przesyłka zostanie zatrzymana w urzędzie celnym, a Ty będziesz w pełni odpowiedzialny za naruszenie przepisów celnych. Wszystkie przesyłki są sprawdzane i porównywane z wykazem towarów wyszczególnionym na fakturze. Jesteś również odpowiedzialny za ostrzeżenie kupujących o możliwej opłacie celnej po otrzymaniu paczki. W sytuacji utraty przesyłki płatności z tytułu ubezpieczenia są dokonywane zgodnie z podaną wartością towarów.
5. Jeśli przez pomyłkę utworzyłeś przesyłkę lub nieprawidłowo podałeś informacje o przesyłce, nie wysyłaj paczki. W ciągu 20 dni możesz samodzielnie anulować utworzoną etykietę.

 • KOSZT DOSTAWY DO DRZWI KUPUJĄCEGO

  Kwotę dostawy można obliczyć na kalkulatorze wysyłki.
  UPS przyjmuje przesyłki tylko w kartonowych prostokątnych pudełkach lub torbach.
  Dodatkowo może zostać naliczona opłata za obsługę towaru o niestandardowym kształcie w wysokości 3 USD za przesyłkę w przypadku, gdy towar to:
  ⇒ dowolny przedmiot umieszczony w zewnętrznym pojemniku transportowym wykonanym z metalu lub drewna;
  ⇒ dowolny przedmiot o cylindrycznym kształcie, taki jak beczka, bęben, wiadro lub opona, który nie jest całkowicie umieszczony w pojemniku transportowym z tektury falistej;
  ⇒ dowolne opakowanie, w którym najdłuższy bok przekracza 100 cm lub drugi najdłuższy bok przekracza 76 cm.
  Po wystawieniu nam od UPS faktury za tego typu towar, konto Klienta zostanie obciążone kwotą 3 USD.

 • PŁATNOŚĆ DOSTAWY

  Natychmiast po założeniu konta osobistego, w USD.
  Dopłata za ładunek ponadgabarytowy:● Dopłata w wysokości 35 USD dotyczy przesyłek, których długość plus obwód (2 szerokości) + (2 wysokości)] przekracza 300 cm, ale nie przekracza maksymalnego rozmiaru 400 cm.Minimalna płatna waga takich przesyłek = 40 kg.
  Przekroczenie maksymalnych wymiarów:● Przesyłki o wadze powyżej 150 funtów (70 kg) lub takie, które przekraczają 108 cali (274 cm) długości lub mają sumę (długość + obwód) = 157 cali (400 cm), podlegają dodatkowej opłacie w wysokości 220 USD. Minimalna płatna waga takich przesyłek = 40 kg.

 • KRAJE DOSTAWY

  USA, Australia, Anglia, Kanada, Unia Europejska, Szwajcaria, Japonia, Korea Południowa, ponad 100 krajów (na kontynencie). Dostawa do P.O.box /APO/FPO/DPO/US Territories nie jest możliwa.

 • SPOSÓB DOSTAWY

  Przesyłki zapakowane z dołączonymi etykietami (listami przewozowymi) z kodem kreskowym dla UPS Express należy przekazać do najbliższego oddziału UPS, zamówić kuriera UPS lub złożyć wniosek online. Zamówienie kuriera jest płatne, a koszt zostanie pobrany z Twojego konta w West Parcel.

 • MAKSYMALNY ROZMIAR I WAGA PRZESYŁKI

  Ograniczenia wymiarów:
  Długość największego boku nie powinna przekraczać 270 cm.
  Długość (największa strona) + Obwód paczki powinien być mniejszy niż 400 cm, gdzie obwód = (2 szerokości) + (2 wysokości).
  Ograniczenia wagowe:
  Maksymalna waga to 70 kg (objętościowa lub rzeczywista).
  Uwaga! Konieczne jest zmierzenie rozmiaru wg opakowania i najbardziej wystających punktów. Jeśli rozmiar jest nieprawidłowy, za dodatkową opłatą przesyłki zostaną zwrócone do ponownego przerejestrowania.

 • ROZLICZENIOWA WAGA

  Największa waga jest rozliczeniową wagą (rzeczywista lub objętościowa).
  Faktyczną wagę podajesz samodzielnie podczas tworzenia przesyłki.
  Przy utworzeniu przesyłki rozliczeniowa waga jest określana automatycznie.
  Masa objętościowa oblicza się według wzoru: długość (cm) x szerokość (cm) x wysokość (cm): 5000 = masa objętościowa (kg).

 • CZAS DOSTAWY

  2-3 dni robocze.
  Uwaga! W sytuacjach siły wyższej i w okresie świątecznym terminy mogą zostać wydłużone.

 • MAKSYMALNY KOSZT TOWARÓW

  Maksymalny koszt zawartości to 800 USD, dla USA 2500 USD. Należy zauważyć, że limit importu bezcłowego w USA wynosi 800 USD. Towary, których wartość przekracza tę kwotę, zostaną obciążone cłem. Również cło/podatek VAT zostanie naliczony w innych krajach, jeśli koszt zawartości przekroczy limit importu bezcłowego w tych krajach.

 • PŁATNOŚĆ CŁA

  Płatne przez odbiorcę na stronie UPS w sekcji śledzenie przesyłki, w przypadku przekroczenia limitu zawartości bezcłowej.
  Limit dla USA: 800 USD, dla Australii 1000 AUD. W przypadku innych krajów zobacz informacje o cłach w kraju odbiorcy.
  Do kwoty podatku i/lub cła doliczane jest ~10% za usługi maklerskie UPS. Przykładowy list ostrzegawczy dla kupującego można zobaczyć tutaj.

 • NUMER ŚLEDZENIA

  Najpierw podawany jest numer techniczny, który nie jest śledzony. Następnie, przy wysyłce z Europy, numer UPS.

 • DOSTAWA POD PODPIS

  Możesz wybrać opcję dostawy pod podpis.

 • ZMIANA ADRESU DOSTAWY

  Nie, to niemożliwe.

 • KONSOLIDACJA Z PRZESYŁKAMI INNYCH SPRZEDAWCÓW

  Nie, to niemożliwe.

 • UBEZPIECZENIE PRZESYŁKI

  Opcjonalnie, do 85 USD za darmo, następnie 1% wartości, do drzwi kupującego, od straty. Szczegóły.

 • POZWOLENIE NA WYWÓZ WYROBÓW Z KAMIENI (BADANIA GEMOLOGICZNE), METALI, OBRAZÓW I RZEŹB?

  Pozwolenie należy uzyskać samodzielnie.

 • JAKIE DOKUMENTY SĄ POTRZEBNE DO WYSŁANIA?

  Faktura, list przewozowy z kodem kreskowym dla UPS Express.
  Uwaga! List przewozowy/listy przewozowe są ważne przez 20 dni od daty utworzenia. Jeśli w tym okresie nie wysłałeś przesyłki, musisz ją anulować i utworzyć nową przesyłkę. W przeciwnym razie paczka nie zostanie zaakceptowana przez służby pocztowe.

 • CZY SĄ RZECZY ZABRONIONE DO WYSYŁKI?

  Tak, są rzeczy, które nie mogą być wysyłane za granicę. Przesyłki z takim towarem mogą zostać skonfiskowane przez służby celne lub zwrócone nadawcy na jego koszt. Prosimy o zapoznanie się z listą rzeczy zabronionych przed wysłaniem przesyłek.

Przygotowanie paczek UPS Express.

Aby rozpocząć proces dostawy w osobistym panelu West Parcel, należy:
Krok 1:Obliczyć koszt dostawy na kalkulatorze przesyłek i doładować konto.
Krok 2:Dodać produkt przeznaczony do wysyłki do systemu. Istnieje wygodna funkcja eksportu produktów z eBay oraz możliwość załadowania danych z tabeli.
Krok 3:Zorganizować dostawę produktu za pośrednictwem UPS Express.
1) Aby to zrobić w osobistym panelu West Parcel, należy wybrać opcję "Moje wysyłki" - "Utwórz przesyłkę / UPS Express" i wprowadzić dane dotyczące produktu. Lista dodanych produktów w systemie pojawi się w oknie, gdzie będzie można je dalej przetworzyć.Jeśli produktów jest wiele i nie trzeba ich wysyłać wszystkich, istnieje wygodna funkcja wyszukiwania według numeru transakcji, imienia i nazwiska lub kodu pocztowego kupującego. Należy wybrać produkty, które są niezbędne do sprzedaży, zaznaczając je za pomocą odpowiedniego pola wyboru i klikając "Kontynuować".

Illustration

2) Podaj opis towaru dla celów celnych. Minimalna długość opisu wynosi 20 znaków (np. opis "shirt" jest niewystarczający, należy podać "bawełnianą koszulę dla kobiet"). Maksymalna długość opisu wynosi 50 znaków. Zalecamy podanie nazwy towaru oraz jego przeznaczenia. Należy podać:
● Co to za produkt;
● Do czego jest używany.

Illustration

3) Podaj adres nadawcy. Możesz dodać nowy adres lub edytować istniejący. Maksymalna liczba adresów nadawców to 20. Adres nadawcy musi być zgodny z adresem podanym w dołączonych dokumentach potwierdzających nadawcę (adres zamieszkania lub zaświadczenie).

Illustration

4) W następnym kroku zostanie zaproponowana obliczona cena przesyłki UPS dla kupującego. Proszę podać wagę i rozmiar pudełka, a zobaczysz końcową cenę wysyłki.

W kolejnym kroku zostanie zaproponowane obliczenie kosztów wysyłki za pomocą usługi UPS dla kupującego. Prosimy podać wagę i wymiary paczki, a zobaczysz końcowy koszt wysyłki.

Illustration

5) Po kliknięciu przycisku "Kontynuować", zostaniesz przekierowany na stronę potwierdzenia podanej przez Ciebie informacji. Sprawdź uważnie podaną informację i wyraź swoją zgodę na zasady przesyłania.
Zaznacz, że zapoznałeś się z wymiarami i limitami cel i podatków kraju docelowego przesyłki oraz zgodziłeś się zapłacić za umową kupującego lub samodzielnie ponieść ewentualne cło, podatki, usługi brokerskie i wszelkie inne koszty związane z odbiorem tej przesyłki, a także koszty związane z możliwym zwrotem przesyłki w przypadku nieuiszczenia odpowiednich podatków, ceł i usług przez kupującego lub Ciebie.
Jest to ważny punkt, ponieważ w niektórych krajach może być wymagane dość wysokie cło i podatki, które będą musiały zostać zapłacone przez Twojego kupującego lub Ciebie. Zalecamy również informowanie Twoich klientów o tych podatkach i opłatach.

Illustration

6) Na następnym kroku należy kliknąć przycisk "Zapłać za przesyłkę i wydrukuj dokumenty". Kwota zostanie pobrana z Twojego konta w systemie West Parcel. Faktura, list przewozowy z kodem kreskowym dla UPS Express i szczegółowa instrukcja (przewodnik) dotycząca organizacji i wysyłki przesyłki będą dostępne dla Ciebie po zakończeniu procesu dostawy.

Illustration

Krok 4:Zapakowane paczki z etykietą UPS (list przewozowy) z kodem kreskowym, fakturą w jednym egzemplarzu, wypełnionymi formularzami: upoważnieniem do wysyłki i deklaracją celna należy przekazać do dowolnego wygodnego dla Ciebie punktu UPS.

Jeśli przypadkowo utworzyłeś przewoźny, możesz go samodzielnie anulować do momentu, gdy przesyłka nie zostanie wysłana.