+48459568844

Illustration

Zasady pakowania przesyłek

Aby Twoje paczki były szybciej skanowane i nie wymagały ręcznego przetwarzania przez pracowników poczty (a tym samym szybciej docierały do kupujących i nie wymagały dodatkowej opłaty za ich przetwarzanie), przestrzegaj prostych wymagań służby pocztowej dotyczących pakowania.
Nie obracaj przesyłek folią, folią stretch, papier rzemieślniczy (tylko towary wewnątrz przesyłki można owinąć folią ochronną).● Nie zaklejaj całkowicie przesylkę przez taśmę klejącą.● Wymień tubusy na kwadratowe lub trójkątne opakowanie. Przesyłki w tubusach (jeśli nie są w kształcie pudełka – z płaską stroną) są dostępne z oddziałów ładunkowych. Wysyłanie zwiniętych produktów w trójkątnych i prostokątnych pudełkach jest możliwe z dowolnego oddziału.● Nie pakuj w drewniane, plastikowe, metalowe pudełka lub pudełka ze sklejki i płyty wiórowej ani nie zawijaj w papier rzemieślniczy lub w folię bąbelkowa.
Regulamin serwisu pocztowego dozwala:- wysyłać paczkę kurierską i zakleić ją taśmą w kilku miejscach (ale nie całkowicie!);- owinąć paczkę taśmą tylko w kilku miejscach, aby paczka zachowała swój kształt;- owinąć produkt wewnątrz kartonu folią/opakowaniem;- umieszczanie kartonowych pudełek w kurierskiej kopercie dla przesyłek o wadze fizycznej lub objętościowej do 2 kg.
Proszę przestrzegać tych zasad, ponieważ skanowanie wymiarów przesyłki jest znacznie utrudnione (a czasami po prostu niemożliwe), ponieważ folia ochronna (lub taśma klejąca, którą jest owinięta cała przesyłka) "odbija" promień lasera na urządzeniu skanującym.
Jeśli opakowanie nie będzie spełniało wymagań, przewoźnik nałoży karę w wysokości 45$. Koszty zostaną pobrane z Twojego konta.
Przykłady prawidłowego pakowania na zdjęciu:

IllustrationIllustration

A oto jak opakowanie tubę można umieścić w pudełku:

Illustration

Ponieważ podczas sortowania wstępnego pracownicy poczty umieszczają paczki na taśmie lub rolkach przenośnika listem przewozowym (kodem kreskowym) w górę w taki sposób, aby przechodzący przez ramkę skanera kod kreskowy był odczytywany automatycznie. Jednak zagniecenia na taśmie, kilka jej warstw, ciemny kolor taśmy, odblaski i ciemne folie (w których umieszczane są etykiety) często uniemożliwiają automatyczny proces odczytu kodu kreskowego. I to w trybie ręcznym robi pracownik poczty. Ręczne przetwarzanie trwa dłużej i jest wyceniane przez firmę pocztową według oddzielnej stawki, co przekłada się na dodatkową opłatę za każdą paczkę.
Aby uniknąć wydłużenia czasu dostawy paczek i stawek za dostawę, prosimy o uważne zapoznanie się z następującymi zasadami:
Aby zapobiec uszkodzeniu papieru etykiet, należy je przykleić taśmą (na całym obszarze etykiety) na górze pudełek, ale zawsze przezroczystą taśmą i bez zagnieceń/fałd taśmy bezpośrednio nad kodem kreskowym.
Uwaga: wymóg ten nie dotyczy etykiet drukowanych na drukarkach termicznych, ponieważ klej na taśmie klejacej negatywnie wpływa na skład farby – rozmywa ją. Dlatego etykiety drukowane na drukarkach termicznych lepiej po prostu przykleić taśmą do przesyłki, aby taśma nie dostała się na wydrukowane informacje.
Przypomnijmy, że przesyłki konsolidacyjne lecą do Miami we wspólnym pudełku, a to również stanowi dla nich dodatkowe opakowanie i ochronę przed wilgocią i innymi uszkodzeniami.
Kolejny ważny punkt: etykieta przyklejona przez sprzedawcę podczas wysyłania przesyłki ma znaczenie tylko przy przemieścieniu się paczki po Stanach Zjednoczonych. Jeśli paczka zostanie wysłana w konsolidacji do innych krajów, wówczas w Nowym Jorku etykieta zostanie ponownie przyklejona w celu dalszego przejścia do kraju docelowego - zostanie to zrobione przez pracowników poczty, zgodnie ze wszystkimi wymaganiami.

Illustration

Uwaga! Paczki wysyłane metodami UPS SurePost lub UPS Ground (zwykle ważące więcej niż 450 gramów) muszą mieć co najmniej 4 cm grubości.