+48459568844

Illustration

Jak importować zamówienia z Etsy (CSV i autoryzacja sklepu Etsy) do West Parcel?

Jeśli Twój sklep Etsy ma Etsy Payments, zamówienia nie pojawią się automatycznie na Twoim koncie West Parcel. Istnieje jednak sposób na dalsze korzystanie z West Parcel w celu łatwego tworzenia przesyłek do klientów po obniżonych cenach.

Możesz doładować saldo konta West Parcel, aby tworzyć przesyłki swoich zamówień za pomocą PayPal i Payoneer. Środki te można wykorzystać do utworzenia przesyłki, opłacenia usług marketingowych i usług West Parcel.

Aby przetwarzać zamówienia, możesz
- autoryzować swój sklep Etsy w systemie West Parcel,
- pobrać plik CSV z zamówieniami ze swojego sklepu Etsy, a następnie przesłać go na swoje konto West Parcel.

 Autoryzacja sklepu Etsy w West Parcel

Ten rodzaj integracji pomoże Ci zsynchronizować zamówienia ze sklepu Etsy z kontem West Parcel za pomocą kilku kliknięć. Zsynchronizowane zamówienia pojawią się jako element zewnętrzny na koncie, z którego można utworzyć przesyłkę przy użyciu wybranej metody wysyłki, w tym

- UPS
- Konsolidacja Direct

Aby móc synchronizować zamówienia z Etsy, musisz raz autoryzować swój sklep Etsy. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym sposobem jest kliknięcie ikony człowieka w prawym górnym rogu konta West Parcel i wybranie opcji "Autoryzacja Etsy".

Illustration

Drugim sposobem jest przejście do pozycji menu "Moje przesyłki" - "Produkt zewnętrzny" i kliknięcie przycisku "Importuj z Etsy".

Illustration
Illustration

Następnie w oknie, które zostanie otwarte, w zakładce "Pobierz z Etsy" kliknij przycisk "Autoryzacja" i zaznacz, że zgadzasz się z zasadami wysyłki.

Po kliknięciu przycisku "Zaloguj się" zostaniesz przeniesiony na stronę logowania do sklepu Etsy. Będziesz musiał wprowadzić login i hasło do swojego sklepu (które chcesz połączyć z systemem West Parcel w celu synchronizacji zamówień). Następnie pojawi się okno z warunkami współpracy, w którym należy udzielić zgody na autoryzację.

Illustration

Następnie, jeśli wszystko zostało wykonane pomyślnie, powrócisz do swojego konta West Parcel i zobaczysz powiadomienie, że autoryzacja przebiegła pomyślnie.

Illustration

Po pomyślnym zalogowaniu się do Etsy możesz zsynchronizować swoje zamówienia na wybrany okres. Aby to zrobić, na koncie West Parcel przejdź do pozycji menu "Moje przesyłki" - "Towary zewnętrzne" i kliknij przycisk "Importuj z Etsy". Tam, w zakładce "Prześlij z Etsy", będziesz mógł wybrać wcześniej dodany sklep Etsy (jeśli jest ich kilka), a jeśli jest tylko jeden dodany sklep, zostanie on wyświetlony automatycznie, wybierz okres, za który chcesz dodać zamówienie i kliknij przycisk "Prześlij".

Illustration

W następnym oknie zobaczysz listę dostępnych zamówień i możesz zaznaczyć, które z nich chcesz dodać do systemu West Parcel.

Illustration

Po zaznaczeniu niezbędnych zamówień kliknij przycisk "Prześlij", a pojawią się one w menu "Towary zewnętrzne". Następnym razem, gdy będziesz importować zamówienia, nie będziesz musiał przechodzić przez autoryzację sklepu, będziesz musiał tylko wprowadzić nazwę sklepu i wybrać okres, dla którego chcesz dodać zamówienia.

Jak pobrać plik CSV z Etsy

Illustration

1. Otwórz Menedżera sklepu i kliknij Ustawienia.

Illustration

2. Odwróć "Opcje".

3. Przejdź do zakładki "Pobierz dane" i przewiń w dół do "Zamówienia".

Illustration

4. Z pierwszej listy rozwijanej wybierz "Pozycje zamówienia".
Poniżej wybierz miesiąc, dla którego chcesz pobrać informacje o zamówieniach.
Kliknij "Pobierz CSV", aby pobrać gotowy plik dla wybranego okresu.

Illustration

Jak przesłać plik CSV na konto West Parcel

1. Na swoim koncie West Parcel przejdź do zakładki "Moje przesyłki" - "Towary zewnętrzne" i kliknij przycisk "Importuj z Etsy".

Illustration
Illustration

2. Kliknij "Wybierz plik" i wybierz przygotowany plik CSV z zamówieniami ze swojego sklepu Etsy.
Zaznacz, że zgadzasz się z warunkami korzystania z usługi West Parcel.
Kliknij "Prześlij"

3. W oknie podglądu pliku CSV możesz wybrać kilka zamówień lub wszystkie naraz, zaznaczając pola.
Jeśli masz wiele produktów w jednym zamówieniu na Etsy, zostanie to pokazane w kolumnie "Liczba produktów" z odpowiednim numerem i zostanie zaimportowane w różnych transakcjach (jedna transakcja na produkt).
Jeśli zamówienie zostało już wysłane, data wysyłki będzie widoczna w odpowiedniej kolumnie "Data wysyłki".

Illustration

Możliwe błędy podczas przesyłania pliku z Etsy

1. Plik, który ma zostać przesłany na konto West Parcel, musi być w języku angielskim. Jeśli w ustawieniach sklepu lub przeglądarki włączony jest tłumacz, konieczne będzie przejrzenie pliku i przetłumaczenie go na język angielski.
2. Pole kodu pocztowego jest wymagane, po wygenerowaniu pliku należy sprawdzić, czy wszystkie transakcje mają określony kod pocztowy. Przypominamy, że jeśli kraj nie ma indeksu (Hongkong lub Zjednoczone Emiraty Arabskie), należy podać "00000".
3. Ponadto pole State musi być określone z prawidłowym kodowaniem, prosimy o sprawdzenie pliku, ponieważ może on zawierać nazwę miasta.

Podczas przesyłania pliku importu na konto West Parcel, w przypadku błędu, system pokaże, jakie błędy znajdują się w pliku, należy poprawić plik i spróbować ponownie.